HESAP BİLGİLERİNİZİ Mİ UNUTTUNUZ?

Hakkımızda

DANTELTAKI’ya Hoşgeldiniz…


Türk Danteli olarak tanınan iğne oyası sanatını zarif takılara dönüştürüyoruz..
Geleneksel gümüş işçiliğimiz Telkari takılarla çağdaş yaşama şıklık ve zerafet taşıyoruz..

Modern tasarım ve özgün yorumlarla gümüş takı sevgisini yeni bir tutkuya dönüştürüyoruz.

Bütün Dünya’da ‘Türk Danteli’ olarak literatüre girmiş olan geleneksel el sanatımız iğne oyası en kıymetli kültürel miraslarımızdan birisidir. Dantel olarak tanımlansa da iki boyutlu dantel türlerinden üç boyutlu yapılanışı ile ayrılır. Genellikle ipek kullanılarak hazırlanan iğne oyaları kullanıldıkları eşyalara güzellik ve değer katmanın yanısıra kendi başlarına da bir sanat eseri olarak görülebilir. Yapılışlarındaki inanılmaz emek ve beceri ile ortaya müthiş bir estetik ürün çıkmaktadır. Anadolu’da gelişen bu dantel türü el emeği estetiğin zirvesindeki akılalmaz zerafeti ile çağlar boyunca yaşantımıza güzelliklik ve değer katmıştır.

Biz, geleneksel elsanatlarımızı günümüz değerlerine taşıyarak yaşatmaya gönül vermiş bir ekip olarak geleneksel iğne oyalarımızın çağdaş yaşantımızda hakettikleri yeri bulabileceği özgün takılar üretiyoruz. Bu takılar yetenekli hanımlar tarafından işleniyor,günümüz giyim ve yaşam tarzına uyum sağlayacak şekilde biçimlendiriliyor. Böylece sizler gelenekse el sanatlarımızı yaşamınıza katabileceğiniz bir kanal oluşturmaktan gurur duyuyoruz.

İğne oyası sanatının çağdaş yorumları takılarımızın yanısıra yine Anadolu’nun kültürel mirası olarak değerlendirilen geleneksel gümüş işçiliği Telkari sanatı takılar ürün yelpazemiz içinde yer alıyor. Gümüş sanatının en incelikli tekniklerinden olan Telkari Anadolu’nun farklı yörelerine özgü çeşitlenmeler gösterir. Bütün bu zenginliğin günümüz yaşantısında modern kadının takı zevkine dahil olabilmesini amaçlıyoruz. Geleneksel değerlerin çağdaş yorumlarının hayatlarımızda karşılıklarını bulmasını istiyoruz.

Anadolu’nun zengin kültürel mirasının sonucu ortaya çıkan güzellikleri özgün takılar olarak yeniden yorumluyoruz. El işçiliğinin en iyi örneklerinden olan gümüş takılarımızın yaşantınıza yeni anlamlar katmasını diliyoruz.

Kolye, Bilezik, Küpe, Yüzük ve Broş’larımızın hepsi geleneksel el sanatlarımızın çağdaş tasarımlara dönüşerek tek tek sizin için işlenmekte, seçilmekte ve yaşamınıza güzellikler katması niyetiyle beğeninize sunulmaktadır.

İyi günlerde kullanınız…

ÜST